Просто скоро Різдво! марафон, ч. 0: найпростіші варіанти адвент-календаря

От і наближається Різдво: вже за тиждень почнеться Різдвяний піст! Для мене він завжди радісний, наповнений особливим святковим настроєм і дитячим очікуванням дива. Хоча в моєму дитинстві Різдва не було… І яке це щастя – знати, що в наших дітей воно уже є, і ми разом із ними можемо творити зимову казку щодня – не просто чекати ялинки та подарунків, а робити добрі справи й готувати своє серце до свята Народження Спасителя. Читати Біблію й добрі Різдвяні книжки, ходити до церкви і, затамувавши подих, прислухатися до того, як уже на початку грудня, на Введення, вперше прозвучать Різдвяні ірмоси: Христос раждається – славіте! З любов’ю готувати саморобні подарунки рідним та друзям, підписувати листівки і вчити колядки, щоб їх порадувати; майструвати прикраси та іграшки і прикрашати ними домівку та ялинку…ох!

Якщо ви теж так любите передріздвяний час, то напевне розумієте мій захват. І, можливо, вам буде цікаво приєднатися до нашого різдвяного марафону! Я вже давно хотіла провести “щось таке” в колі однодумців, і рада, що нарешті зважилася. Було б так чудово разом готуватися до Різдва, ділитися досвідом і матеріалами, дивитися на фото святкових приготувань і передавати одне одному вітання! Тож – приєднуйтесь:)

Починаючи з 27 листопада, двічі на тиждень я писатиму про нашу підготовку. Ділитимусь матеріалами та ідеями для занять, планом біблійних читань, колядками, книжками та ідеями добрих справ. Все це буде розраховано на діток від 3 до 10 років, але можливо, сподобається і вашій “внутрішній дитині”:) – принаймні я, читаючи про різні дитячі заняття, часто ловлю себе на думці, що от би самій усе це поробити… У кожному дописі будуть також завдання для вас; ви можете виконати їх або творчо переробити, і написати про них у себе з хештегом #просто_скоро_рождество. А наприкінці марафону серед усіх активних учасників ми розіграємо призи! Наразі це – призи-сюрпризи, бо перемовини зі спонсорами ще тривають… але впевнена, що вони вам сподобаються:)

* Основний майданчик проведення марафону – Інстаграм, але всі матеріали й завдання будуть дублюватися тут!
* Відмінність моєї задумки від багатьох подібних марафонів – у тому, щоби сконцентруватися не на антуражі, а на смислі Свята. Ми будемо вивчати біблійні та богослужбові тексти, а колядки та книжки, про які я писатиму, будуть не просто святково-настроєвими, а саме про Різдво… Це те, чого мені не вистачало в наявних проектах – того я, власне, й вирішила влаштувати це сама :)
* Хештег марафону – #просто_скоро_рождество. Марафон двомовний, а слово “Рождество”, хоча й рідко вживається, існує в нашій мові як діалектизм, тому здається мені цілком придатним;)
* Проект буде повністю безкоштовним і відкритим для всіх охочих! Але якщо у вас виникне бажання, ви можете віддячити фінансово і переказати 50 гривень / 100 рублів / 2 долари.:)

Плануючи цей марафон, я передусім орієнтувалася на нашу сім’ю та свої можливості – тому тут не буде складних завдань, що вимагають довгої підготовки та кропіткої роботи. Все розраховано на зайнятих або дуже зайнятих батьків. Тому й сьогодні я хочу поділитися найпростішими варіантами адвент-календаря, які можна просто роздрукувати й повісити на стіну чи холодильник. Або, можливо, ще щось склеїти та прикрасити – але на все разом піде напевне не більш ніж дві години часу. Звісно, в мережі можна знайти різноманітні варіанти вишуканих та прекрасних рукодільних календарів на будь-який смак – можливо, ви зробите чи придбаєте якраз такий, поділіться! А в нас цього року вільного часу менше, ніж дітей, а днів у місяці більше, ніж грошей :) – тому пануватиме простота.

Journey-to-the-Nativity-of-Christ-Old-Calendar
Тут можна завантажити мінімалістичний календар від Дженіфер Хок, який легко можна роздрукувати й доповнити (наприклад, вписати свята й назви місяців), а також ідеї для добрих справ, які можна робити разом із дітьми.


А таким простим календарем ми користувалися минулого року: доріжка до ясел з Немовлям. Цього року дизайнер додала до нього ще й кольорові фішки та фігури Богородиці, Йосифа та віслючка, які можна роздрукувати (чи, можливо, навіть вирізати з фетру?!), наклеїти на магнітну основу чи вшити всередину магніт – та пересувати календарем!

На додаток до таких календарів добре використовувати особливу коробочку (чи пакетик, чи конвертик) для завдань. Ми брали звичайну досить велику коробку, обклеювали її кольоровими папірцями та робили дверцята…(отут вона є, а також маленький смішний Сашко:) ). Після трьох років використання вона вже втратила свою красу, тому цьогоріч будемо робити нову:) А можна зробити й інший варіант календаря – з багатьма конвертиками чи пакетиками; тоді коробочка буде непотрібна, бо завдання можна буде розміщувати просто у конверті з датою цього дня.

houseshapedbags2
– цей календар із пакетиків-будиночків мене зачарував своєю стриманою простотою. Джерело – http://craftandcreativity.com .

Cute-and-simple-DIY-advent-calendar-with-holiday-activities-6
– а цей календар ще простіший у виконанні: лише обгортковий папір і прищепки! З сайту https://bouncebackparenting.com

Протягом тижня, що лишається до початку посту, якраз можна підготувати календар, який сподобається вам найбільше – разом із дітьми, щоб мати спільне заняття, або по секрету від них, щоб зробити сюрприз. А ще добре буде спланувати меню на перший тиждень або хоча б на перші два-три дні посту: це допоможе плавно перейти до постового харчування та уникнути голоду й дратівливості (а також метушні на тему “не-знаю-що-приготувати-ааа!”). Та, звісно, продумати, від чого ми й діти зможемо відмовитися у їжі та в розвагах, щоб зосередитися на головному. І, помолившись, ступати на постовий шлях!

Ну от :) Будемо йти до Різдва разом? Пишіть, який календар вам сподобався, або який буде у вас! А я буду готувати наступний допис: там будуть читання зі Святого Письма, картки із завданнями і трохи мого досвіду передсвяткового планування. До зустрічі 27-го!

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *