Друга неділя Великого Посту

З початком Великого Посту всіх, кого я ще не вітала!
Від Прощеної неділі збираюся сюди написати, але все не доходять руки : ) Як чомусь буває щороку, Піст приніс нові завдання, нові турботи, а ще ж треба було заздалегідь підготуватися у плані суто харчовому – передивитися рецепти, скласти меню… Я цього не зробила, і тому ще досі трохи спантеличена в кухонних питаннях.

Сашко вперше тримає свідомий піст у їжі – відмовляється від цукерок. Чесно кажучи, я не сподівалася, що він протримається довше, ніж два-три дні, але наразі він таки постує : ) Пишаюся – і молюся, щоб він зрозумів зміст усього цього. Я теж не їм цукерок, на пару із ним, і обмежую інтернет-активність. Натомість намагаюся більше часу проводити в реальності, та й взагалі якось більш усвідомлено проживати свої дні. Цьому дуже сприяє переклад, дедлайн якого невпинно наближається, та бажання все гарненько прибрати перед Великоднем. Мені дуже подобається традиція поєднувати весняне генеральне прибирання із Постом – уся ця символіка підготовки, очищення і, зрештою, входження у Свято.

Завтра будемо читати із Сашком одне з літургійних читань цієї неділі – оповідь про розслабленого (Мк 2: 1–12). Звернемо увагу на зв’язок одужання із прощенням гріхів і на вчинок друзів хворого, які доклали таких зусиль задля нього: фактично, без них чудо не сталося б. Ось чудова проповідь владики Сурозького Антонія до цього читання.

І роздивимося отаку картину: автор – Юліус Шнорр фон Карольсфельд.
Мене тут захоплюють деталі, й ці обличчя – такі різні, з таким спектром емоцій… Вони ніби оповідають окрему історію – про те, що кожен зустрічає Христа по-своєму – як може, – але це завжди зустріч, що вражає. Хоча, не так: якщо це Зустріч, то вона Вражає.

Юліус Шнорр фон Карольсфельд. Зцілення Розслабленого

Юліус Шнорр фон Карольсфельд. Зцілення Розслабленого

2 thoughts on “Друга неділя Великого Посту

 1. Таня

  Оой, пост якраз про мене (розслабленого:) і для мене (саме хотіла щось пошукати по службі, а то через “розслабленість” змушена пропустити)! Дякую, Любочко!

  Reply
  1. lsyomak Post author

   На здоров’я! ;) Бажаю нам набратися сил :)

   Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *