Category Archives: Майструємо

Друкувати! Різдвяний календар “Біблійна ялинка”

Вітання всім! Наш цьогоріч безсніжний грудень трохи заважає зануритися у передсвяткову атмосферу, але насправді ж до Різдва лишилося всього два тижні! Ми старанно розфарбовуємо та вирізаємо сніжинки, читаємо різдвяні книжки, готуємо листівки для рідних і друзів, а діти вже навіть почали прикрашати дім (що з цього вийшло  — див. у інстаграмі:)). Різдвяний календар у нас той самий, що був минулого року, хоча зізнаюся, що цього року готувати завдання виходить, на жаль, не щодня. Але від сьогодні й до Різдва до звичайних прикрашально-доброчинних завдань додаватиметься ще одне, яким я хочу поділитися.

tree_quotes

Вже давно мені припав до душі отакий проект, знайдений в англомовному блозі Orthodox Christian education (дуже рекомендую заглянути; там чимало цікавих ідей). Паперова ялинка, складена з біблійних віршів  — в тому числі пророцтв  — про народження Спасителя. Тут можна подивитися сам запис: Christmas Bible verse craft

І, звісно, мені закортіло зробити таке для нас із Сашком! І поділитися тут  — раптом ще комусь сподобається? Тож я підготувала вірші до друку у двох варіантах: українською (пер. І.Огієнка) та російською (Синодальний переклад). Можна роздрукувати просто на зеленому папері; можна на білому — і розфарбувати, як заманеться. Можна надрукувати половину віршів в білому кольорі, половину – в блакитному, і наклеювати на кольоровий фон (я зробила саме так); ну та взагалі  — як вам більше захочеться. Словом, ось файлики; в кожному  — по два варіанти для друку. Українською можна завантажити ТУТ, а російською  — ТУТ.

Якщо почати сьогодні (23-го), то якраз шостого можна наклеїти останнє “Амінь!” і саморобну зірочку на верхівку. Або можна “знаходити” по два вірші на день. Або взагалі “знайти” всі одразу і самим скласти-склеїти з них ялиночку (це, напевно, більше підійде для старших дітей, які вже знають чимало). А для малюків це  — чудова можливість поговорити про події Різдва та пророцтва не лише у переказах, а й з опорою на слова з Біблії. Дивні, ще не дуже зрозумілі, але такі красиві  — хороша інтрига та початок для розмови (принаймні, для мого п’ятирічки, якого ДУЖЕ цікавить все незрозуміле та загадкове!)

Буду дуже рада, якщо комусь іще цей міні-календар знадобиться і допоможе підготуватися до Різдва з малюками! Радісних і плідних вам приготувань!

Наш Різдвяний календар

Цьогоріч ми з Сашком вперше зробили справжній Різдвяний календар! (Така адаптована назва мені чомусь подобається більше, ніж традиційне “Адвент-календар;)” ) Минулого року Сашко також отримував різні цікаві завдання протягом Різдвяного Посту, але не мав,  власне кажучи, календаря. Тоді ми просто склеїли разом диво-коробочку і час від часу знаходили там завдання-сюрпризи.

К3

Цього ж року коробочка лишилася, але крім завдань там з’являються ще й фетрові кружечки з датами! Ось так:

К2

І насправді, звісно, це не просто кружечки – а прикраси для фетрової ж ялинки!

К1

Тут ще трохи бракує оздоблення, але ми надолужимо :) Ялинка поділена кольором на три частини: листопад, грудень та січень. Основа вирізана з грубого картону, зверху приклеєний фетр; викрійку куплено у shillopop.com . До звороту “кульок” прикріплені липучки, тримаються вони на шорсткому фетрі чудово – можна чіпляти не раз і міняти місцями, коли заманеться. Висить ялинка-календар високо на стіні, щоб не дістали найменші – Ясині – рученьки: аби причепити кульку, слід залізти на самий верх спорткомплексу :) Сашко у захваті!К4

Щодо завдань, то їх умовно можна поділити на кілька категорій: підготовка подарунків для рідних та друзів; спостереження за природою із замальовками до Зимового Зошита; вивчення історії Різдва (Євангеліє, пророцтва, тропар і кондак свята); добрі справи; прибирання та прикрашання оселі до свят. Сподіваюся, Сашкові буде цікаво пройти цей передріздвяний шлях. А особисто мені – дуже цікаво вже, і це занурення в дитинство стовідсотково виправдовує додаткові затрати сил та часу!

А який Різдвяний календар є у вас? ;)